Powinno się mieć świadomość tego, że jeżeli chodzi o mięśnie dna miednicy, inaczej mięśnie Kegla, to niezwykle ważna partia mięśniowa, która odpowiedzialna jest między innymi za utrzymanie moczu (szczególnie gdy mówimy o kobietach). Wspomniane mięśnie utrzymują też w prawidłowej pozycji narządy znajdujące się w naszej miednicy. Z racji tego właściwie każdy z nas powinien w uzasadniony sposób zatroszczyć się o to, aby były one nie tylko mocne i sprawne, ale również nie były zbyt napięte. Mięśnie dna naszej miednicy nadzorują utrzymywanie moczu w naszym pęcherzu a także niektórych narządów w jamie brzusznej, co niewątpliwie trudno też ukryć.

W naszym centrum terapii Dna miednicy w należyty sposób bardzo staramy się osiągać możliwie jak najbardziej pozytywne fizjoterapeutyczne efekty, dostarczać pomoc na najwyższym poziomie, badanym z problemami ginekologicznymi, proktologicznymi a także urologicznymi. W tego rodzaju komplikacjach ogromnie ważny jest aspekt powiązany z osobistym podejściem do każdego pacjenta bądź też pacjentki. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

Co więcej, wskazane jest zwrócić szczególną uwagę na wybrane ćwiczenia na wzmocnienie mięśni dna miednicy. Istnieje możliwość wykonywania ich zarówno siedząc, leżąc jak i stojąc. Należy wprowadzić serię skurczów mięśni dna miednicy takim sposobem, aby przerwa pomiędzy skurczami była mniej więcej tak samo długa, jak sam skurcz. Kiedy dojdziemy do wprawy, wykonywać ćwiczenia mięśni dna miednicy możemy zasadniczo w każdej możliwej sytuacji, na przykład w trakcie wracania autobusem do domu bądź siedząc przed telewizorem. Ćwiczenia systematyczne wzmacniają mięśnie i zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej. Jest to wyjątkowo ważne podczas ciąży.}

Tagi: Zdrowie

Brak komentarzy

Zostaw komentarz