Należy być świadomym tego, że jeśli mowa o mięśniach dna miednicy, a więc mięśnie Kegla, to niezmiernie istotna partia mięśni, która jest odpowiedzialna między innymi za utrzymywanie moczu (zwłaszcza gdy mówimy o kobietach). Takowe mięśnie utrzymują też w odpowiedniej pozycji narządy znajdujące się w miednicy. Dlatego też każdy bez wyjątku powinien w racjonalny sposób zatroszczyć się o to, aby były one zarówno mocne jak i sprawne, ale też nie były przesadnie napięte. Nie da się też ukryć, iż mięśnie dna miednicy pilnują należyte utrzymanie moczu w ludzkim pęcherzu i dodatkowo niektórych narządów w jamie brzusznej.

W naszym centrum terapii Dna miednicy w należyty sposób bardzo staramy się realizować jak najbardziej pozytywne (jak to tylko możliwe) efekty fizjoterapeutyczne, dostarczać niezwykle potrzebną pomoc na poziomie najwyższym, pacjentom z problemami ginekologicznymi, urologicznymi i proktologicznymi. W tego rodzaju niedogodnościach bardzo istotny jest aspekt związany z indywidualnym podejściem do wszystkich pacjentów. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

Co więcej, każdy z nas powinien zwrócić szczególną uwagę na poszczególne ćwiczenia wzmacniające mięśnie dna miednicy. Istnieje możliwość wykonywania ich zarówno stojąc, leżąc jak i siedząc. Warto wykonywać serię skurczów mięśni dna miednicy w taki sposób, że przerwa między skurczami jest mniej więcej tak długa, jak sam skurcz. Gdy uzyskamy pewnego rodzaju kunszt, wykonywać ćwiczenia mięśni dna miednicy możemy w zasadzie w każdej sytuacji, na przykład wracając do domu autobusem bądź siedząc przed telewizorem. Ćwiczenia cykliczne zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej a także wzmacniają mięśnie. Jest to wyjątkowo ważne w okresie ciąży.}

Tagi: Zdrowie

Brak komentarzy

Zostaw komentarz