Fantastyczne spotkanie Barcy i przegrana Los Blancos wynikiem jeden do trzech!

Z pewnością w ostatnich latach formuła organizowania spotkania o Superpuchar Hiszpanii uległa gigantycznej zmianie. Swego rodzaju zawód mogą odczuwać sympatycy piłkarscy z Hiszpanii, ponieważ spotkania o ten puchar przeniesiono do Arabii Saudyjskiej. W tej chwili w rozgrywkach o ten puchar toczą bój 4 kluby, a wygrani par półfinałowych będą ze sobą rywalizować w starciu finałowym. W tym sezonie na przeciw siebie w finale stanęły drużyny Barcy i madryckiego Realu. Wielbiciele piłki nożnej z całej Europy mogli być więc zadowoleni, ponieważ to oznaczało pierwsze El Classico w pojedynku o Superpuchar Hiszpanii od lat. W pierwszym składzie ekipy Dumy Katalonii występuje kapitan reprezentacji Polski, czyli Lewandowski.

Nasz zawodnik miał więc okazję na wygranie pierwszego trofeum w barwach FC Barcelony. Przed tym pojedynkiem mnóstwo ekspertów od piłki nożnej podkreślało, że zdecydowanym faworytem do zwycięstwa jest Real. Zwycięzca poprzedniej edycji Ligi Mistrzów a także w tym momencie panujący mistrz Hiszpanii to dosłownie maszyna do wygrywania meczów finałowych, dlatego sporym zaskoczeniem byłby każdy inny wynik niż ich wygrana. Od samego początku pojedynku finałowego ogromną przewagę miała ekipa Barcelony. Zawodnicy perfekcyjnie czytali się na murawie i bez problemu konstruowali następne ataki w pobliżu bramki rywala. W finale pierwsza bramka została strzelona przez graczy FC Barcelony, a jej strzelcem był Gavi, który sfinalizował fantastyczne dogranie od Lewandowskiego. Do bramki przed zakończeniem pierwszej połowy trafił kapitan polskiej reprezentacji, któremu świetnym dograniem odwdzięczył się Gavi. Pierwsza część skończyła się rezultatem 2:0 dla Dumy Katalonii, a gracze Realu z Madrytu wyglądali źle na tle oponenta. Wygląd gry w II połowie się nie zmienił, a dwadzieścia minut przed zakończeniem Barcelona strzeliła trzecie trafienie. Real zdobył jedyną bramkę w dodatkowym czasie gry, a jej strzelcem był Benzema. W rozrachunku końcowym starcie zakończyło się wynikiem 3:1 dla Barcy, która w ten sposób wygrała Superpuchar Hiszpanii.